VIIKKOTIEDOTE 13/ 2019

 
Tiedoksi ja muistin virkistykseksi:
Arviointiviikko to 28.3. – to 4.4.
Jesse Sainio toimii 1.4. alkaen iltavahtimestarina.
Uusi jakso alkaa pe 5.4.
 
ma 25.3.
 
ti 26.3.
YO-matematiikka, N, M

ke 27.3.

Ryhmänohjaus 17- ja 18-ryhmät klo 12.45 – 13.25
 
to 28.3.
YO-reaali: ue, yh, ke, ge, te
Arviointiviikko alkaa: palkki 4
 
pe 29.3.
Palkin 5 kokeet
Abitti-salin purku
 
 
Tulossa: 
 

Varjovaalit pe 5.4.
Musiikkikonsertti 9.4. klo 13/ Sali

ke 10.4. Lasten ja nuorten palveluiden kaikissa yksiköissä on ilmoitettu järjestettäväksi avoimien ovien päivä. Kohderyhmä ovat lähinnä kaupunginvaltuuston, -hallituksen ja opetuslautakunnan jäsenet. Tuon päivän aikana meilläkin saattaa käydä ulkopuolisia vierailijoita, jotka saavat tutustua lukion tiloihin ja opetukseen.

Jobshadowing-vieraita Italiasta (Milano) ja Puolasta (Lodz) ja Espanjasta (Granada) 8.- 12.4.

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiedoksi ja muistin virkistykseksi

* Muista tuoda kuuseen koriste! (Lue Wilma-viesti) 
* Eeva palaa töihin ti 5.12. Tervetuloa!
* Toisen jakson arviointi Wilmassa ma 10.12. klo 9

  
ma 3.12.
3. jakso alkaa

Ryhmänohjaus kaikille ryhmille klo 9.15 – 9.30

Musadiplomikonsertti klo 13. Konserttiin osallistutaan opettajan ohjeiden mukaan.

Iltakonsertit klo 17 ja klo 19.



ti 4.12.
Musadiplomikonsertti klo 13 Juuso Reiman.  Konserttiin osallistutaan opettajan ohjeiden mukaan.

Yo-lakkien sovitus peilisalissa (tai Linuksessa)  klo 9 - 12

Infotilaisuus uudesta Erasmus-projektista klo 14.15/ Yellowstone

ke 5.12.
Itsenäisyysjuhla klo 8.30 ryhmänohjaus (läsnäolot) ja sitten pihalla lipunnosto.
Juhlahetken jälkeen oppilaskunnan ja tutorien glögitarjoilu aulassa.
Ei 7. palkin tuntia.

Salon lukion ja aikuislinjan lakkiaiset klo 13


to 6.12.
Itsenäisyyspäivä (vapaa)



pe 7.12.

Tulossa:

Ysejä vierailulla:
ma 10.12. 
ma 17.12. 


Ensi lukuvuoden esivalinnat 13.11. – 13.12.

Oppilaskunnan hallituksen vaalit ti 11.12.

Argentiina-päivä to 13.12. esitys klo 9.30, osallistutaan opettajan ohjeiden mukaan

Uusintatentti pe 14.12. klo 14.30-17.30 
Ilmoittatuminen tenttiin päättyy ke 12.12.

Studentum Roadshow klo ma 17.12. klo 10 – 10.45/ iso aud. ja ständi aulassa

 

 

 

 

 

 

 

 

VIIKKOTIEDOTE 48


Tiedoksi ja muistin virkistykseksi
 

Autot ja mopoautot on pysäköitävä oikeisiin paikkoihin – ei nurmikolle, pelastusteille tai vieraspaikoille!

 

 
 

ma 26.11. 
Palkin 3 kokeet
 
ti 27.11.
Palkin 4 kokeet
Abeilla Studia-messut ti 27.11.
 
ke 28.11.
Palkin 5 kokeet

to 29.11.
Palkin 6 kokeet
klo 9.15 Kemiönsaaren ysit vierailulla
 
pe 30.11.
Palkin 1 kokeet
 
Tulossa:
ma 3.12. alkaa 3. jakso

Ysejä vierailulla:
ma 10.12. klo 13.15 Hermanni
ma 17.12. klo 9 Armfelt


Ensi lukuvuoden esivalinnat 13.11. – 13.12.
 
Joulukuun diplomikonserttiaikataulu (konsertteihin osallistutaan opettajan kanssa sovitusti)
ma 3.12. klo 13 Tuuli-Maija Jaarinen 
Iltakonsertit ma 3.12. klo 17.00 Tuuli-Maija Jaarinen ja Juuso Reiman klo 19.00
ti 4.12. klo 13 Juuso Reiman

Yo-lakkisovitus peilisalissa ti 4.12. klo 9 – 12
Argentiina-päivä to 13.12. esitys klo 9.30 (osallistutaan opettajan kanssa sovitusti)

Itsenäisyysjuhla ke 5.12. klo 8.30 ryhmänohjaus ja sitten pihalla lipunnosto
Juhlahetken jälkeen oppilaskunnan ja tutorien glögitarjoilu aulassa

Lakkiaiset ke 5.12. klo 13 uusille ylioppilaille ja heidän läheisilleen

Oppilaskunnan hallituksen vaalit ti 11.12.

Studentum Roadshow klo ma 17.12. klo 10 – 10.45/ iso aud. ja ständi aulassa

 

 

 

VIIKKOTIEDOTE 47
 
 
ma 19.11. 

Nuorisovaltuuston vaalit palkin 3 aikana klo 11 – 12.45.
Äänestystila ala-aulassa.


ti 20.11.

Yo-tulokset saapuvat lukiolle ja ovat Wilmassa noin klo 10.


Yo-ilmoittautuminen 16-ryhmille/ Udl

18-ryhmien kurssien esivalinnat Yellowstonessa klo 11 - 15

Sähkö lukio-opintoihin! -kurssin Abittitestaus ennalta ilmoitetun aikataulun mukaan ryhmittäin klo 14.30 / Tellus ja Madonreikä


ke 21.11.

Ryhmänohjaus kaikille ryhmille klo 12.45 – 13.25

Yo-ilmoittautuminen 15- ja 16-ryhmille/ Udl ja opon huone

to 22.11.

Yo-ilmoittautuminen 16-ryhmille klo 8 - 11/ Udl

4-palkin abien koe klo 14.30 – 17.30

pe 23.11.

Koeviikko alkaa palkin 2 kokeilla.

 

Ensi lukuvuoden esivalinnat 13.11. – 13.12.

Koeviikko alkaa pe 23.11., 4-palkin abien koe to 22.11. klo 14.30 – 17.30
Abeilla Studia-messut ti 27.11.

Yo-lakkisovitus peilisalissa ti 4.12. klo 9 – 12
Argentiina-päivä to 13.12. esitys klo 9.30

Itsenäisyysjuhla ke 5.12. klo 8.15 pihalla
Lakkiaiset ke 5.12. klo 13

Studentum Roadshow klo ma 17.12. klo 10 – 10.45/ iso aud. ja ständi aulassa

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 



 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

  

  
 
 
 

 

 

 

 
 
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

 

 


 


 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


 


 


 

 

 

  
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

to 10.3.